Výzva ministrovi zemědělství: Za změnu návrhu zákona o zavedení kamerového systému na jatkách

Přidejte se k této výzvě a požadujte, aby byly provozy na jatkách plně transparentní.

Podepsat výzvu

Cíl: 5 000 podpisů

Aby náš hlas měl sílu, potřebujeme nasbírat alespoň 5 000 podpisů.
0%

Aktuální počet podpisů: 1,408

Výzva ministrovi zemědělství: Za změnu návrhu zákona o zavedení kamerového systému na jatkách

Navrhovaná změna zákona na ochranu zvířat proti týrání ve věci zavedení kamerového systému na jatkách není dostačující a nemůže plně zabránit dalšímu násilí páchanému na zvířatech. Proto žádáme o jeho zpřísnění. 

Kamerový systém by měl být zaveden na všech místech, kde jsou živá zvířata přítomna, protože násilí a hrubé chování zde zažívají v každý moment. Vykládka zvířat z transportního vozu není jediným místem, kde zvířata čelí týrání a nedůstojnému chování  ze strany zaměstnanců.

Nejenom krávy, prasata a další velká zvířata před smrtí na jatkách zažívají násilí páchané ze strany zaměstnanců, ale i kuřata, slepice, králíci, krůty a kachny. Je třeba, aby se kamery na jatkách týkaly i jich.

Tyto zmíněné obavy o nedostatečnosti návrhu zákona jsou podloženy prokázanými případy hrubého násilí a nedůstojného zacházení se zvířaty, které jsme v minulosti zveřejnili.

V neposlední řadě nás znepokojuje, že podle navrhovaných změn zákona by záznamy z kamer na jatkách sloužily pouze pro účely veterinární správy a to jen na vyžádání. Jedině on-line sdílení záznamu pro veřejnost učiní jatka plně transparentní a může odhalit všechny praktiky páchané na nich. 

Jak dále pomoci:

Přihlaste se k odběru novinek

Zvířata nejíme, z.s.

zviratanejime@email.cz
+420 605 511 980