Výkup slepic od drůbežářských podniků je obecně vnímán jako dobrý skutek. Lidé hřeje pocit, že slepičky zachránili před krutou smrtí na jatkách. Co však mnohým nedochází je fakt, že penězi vydanými podniku, který je rok a půl zneužíval, podporují jeho sílu a udržují tak při životě krutý násilný business. Že je to přece pár korun?

KONKRÉTNÍ PŘÍKLADY

Intenzivně se prodeji tzv. vynesených slepic, jak jsou zbědovaná zvířata necitlivě označována, zabývá podnik Kosičky. V červenci minulého roku, kdy prodávaly slepice domácím chovatelům ze tří bezokenních hal, jich bylo vykoupeno 56 % drobnochovateli. Z počtu 54.000 slepic jich tedy v pytlích a bednách odvezli přibližně 30.000. Jednu slepici podnik prodává průměrně za 50,-. Sečteme-li tedy zisk z takového množství zvířat, dojdeme k neuvěřitelnému číslu 1,5 milionu. Tuto částku získá podnik během jednoho jediného týdne prodeje zneužitých a odkopnutých slepic.

Ředitel podniku Kosičky sám přiznává, že je pro ně prodej slepic drobnochovatelům ekonomicky mnohem zajímavější, než jejich odvoz na jatka. Tam za jednu slepici utrží přibližně 9,- což je pro podnik v porovnání s částkou 50,- od drobnochovatelů výrazně méně zajímavé. 

Jako další můžeme jmenovat podnik Mydlářka, který z haly o počtu 14.000 vězněných slepic prodá domácím chovatelům 7.000 z nich. A podobně to bude asi u dalších podniků zneužívajících tyto ptáky. 

Když si to tedy shrneme, tak vykoupením slepice zaplatíte podniku možnost dál pokračovat ve zneužívání tisíců citlivých ptáků. Podpoříte fyzické i psychické strádání slepic, ale i všechny bolestivé zákroky, které jim provádějí pracovníci líhní, odkud podniky jednodenní kuřata nakupují. Mohou tak i díky vám dál ničit životy slepic.

Řešením, jak nepodporovat a nepodílet se na utrpení slepic je nekonzumovat jejich vejce a neplatit těmto firmám. Protože čím víc peněz budou mít, tím víc zvířat bude trpět. Pokud nechcete podpořit tyto podniky a přesto chcete dát bezpečný a doživotní domov slepičkám, obraťte se sem.