CHOVNÉ SAMICE
Být chovnou samicí představuje velice těžký a smutný úděl. Králičice je odsouzena k nepřetržité březosti a nekonečnému procesu porodů a kojení, dokud nepadne vyčerpáním.INTENZITA INSEMINACE
ZABÍJENÍ KRÁLÍČAT
Narozená mláďata, která jsou slabá nebo nemocná, představují pro zemědělce jistou přítěž. Potřebují individuální přístup, případně veterinární péči. Obojí vnímají zemědělci jako ztrátu peněz a času. S bezbrannými tvory nemají žádný soucit a nelítostně je ubijí o hranu klece či podlahu, kousek od jejich vlastních matek. Mrtvá či polomrtvá králíčata pohodí na zem a po vybití všech slabších jedinců z celé haly, jsou vyhozena do popelnic jako odpad.
CHOVNÍ SAMCI
Chovní samci dosahují pohlavní dospělosti v pěti měsících života. Zaměstnanci je umisťují do těsných klecí mimo ostatní, kvůli světelné stimulaci s tvorbou spermií. Čím delší je světelný den, tím větší je produkce spermií. A kdyby nemělo nepřetržité svícení negativní následky, zemědělci by toho ochotně využívali. Jelikož to ale může králíky zdravotně poznamenat, svítí jim „pouze“ 20 hodin denně, což je i tak velmi nepřirozené.
Samcům je odebíráno sperma 2x – 3x týdně. Inseminační pracovníci k tomu zneužívají současně dva samce. Do klece králíka, od kterého chtějí zachytit výron semene, umístí jiného králíka mužského pohlaví. Ve chvíli, kdy na něj chce první samec naskočit, pracovník umístí před pohlavní orgán odebíraného samce umělou vagínu, do které sperma zachytí. Tímto bizarním způsobem odeberou v inseminačních stanicích sperma cca 120 samcům za hodinu. Jejich organismus vydrží takový život přibližně jeden rok, poté je zemědělci vyřazují z chovu a zabíjejí.