Další oblastí testování jsou krmiva pro zvířata, která lidé rozdělují na ta, z nichž mají užitek a ta, která jim přináší potěšení. 

U zvířat, které lidi konzumují nebo konzumují jejich sekrece, probíhá testování v podobných podmínkách, jako když jsou vězněni v halách. V různém množství přijímají rozličná krmiva a po jejich zabití na jatkách je proveden výzkum. Jednou z neuvěřitelně barbarských metod testování krmiv u skotu je tzv. kanylace. Krávám je skalpelem vyřezán otvor do bachoru o průměru cca 10 cm. Zvíře není pod celkovou anestezií, zákrok je prováděn na stojící krávě ve fixačním boxu pouze s lokálním umrtvením. Na vyřezaný otvor do břicha je umístěno jakési plastové ohraničení, aby nezarůstal. Zemědělci zvířatům vpravují krmivo rukou přímo do břicha a následně zkoumají procesy v zažívacím ústrojí. Výzkumný ústav pro chov skotu na severní Moravě tímto způsobem dehonestuje desítky krav.

Testování krmiv pro kočky a psy není o nic veselejší. Zvířata jsou nucená za těmito účely strávit svůj život v laboratorních zařízeních, kam jsou umístěna individuálně v malých klecích. Je jim omezován příděl krmiva nebo jsou naopak násilně krmena nadměrnými dávkami. Mimo to jsou na nich prováděny různé chirurgické zákroky. Kočkám bývá např. vyoperována jedna ledvina a druhá poškozena, aby se uměle přivodil stav ledvinové nedostatečnosti.